#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Přihlašování do soutěže Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost je prodlouženo do 5. května 2020

15. duben 2020
Společenská odpovědnost Podpora podnikání

Dne 21. ledna 2020 vyhlásila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská 2. ročník „Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost“ za rok 2019. Příjem přihlášek a sebehodnotících dotazníků je prodloužen do 5. května 2020.

Ocenění je jedním z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit aktivity a poděkovat společnostem a obcím, které se nad rámec svých povinností v roce 2019 chovaly odpovědně s pozitivním dopadem na své zaměstnance, obchodní partnery i celé okolí. Zároveň se jedná o možnost představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat tak kvalitu jejich práce. Ocenění mohou získat firmy, neziskové organizace, obce a nově i mikropodniky (tzn. malé organizace do max. 10 zaměstnanců, živnostníci, rodinné firmy).

„Loňského, historicky prvního ročníku Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost, se zúčastnilo celkem 32 subjektů v 5 kategoriích. Jihočeské firmy svými aktivitami a zapojením do ocenění potvrdily, že jim problematika společenské odpovědnosti není lhostejná a stává se součástí jejich každodenního života“ říká hejtmanka Jihočeského kraje paní Ivana Stráská.

Přihlášení do ocenění je velice jednoduché. Na webových stránkách http://www.jaip.cz/cenahejtmanky jsou umístěny přihlášky včetně sebehodnotícího dotazníku. Ocenění je rozděleno do 8 kategorií dle typu organizace a její velikosti. Příjem přihlášek byl s ohledem na současnou situaci prodloužen do 5. května 2020. Poté budou dotazníky vyhodnoceny a dne 16. června 2020 proběhne slavnostní vyhlášení oceněných v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

„Firmy vnímají, že jim vedle dobrého pocitu přináší podpora společenské odpovědnosti nejen zviditelnění a zlepšení image, ale v dlouhodobém časovém horizontu i nepřímé finanční úspory a zvýšení konkurenční výhody,“ dodává Michaela Novotná, ředitelka spolupracující organizace JAIP.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

27. říjen 2020
Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
26. říjen 2020
Podpora podnikání

Hospodářská komora vyzvala ministerstvo práce ke změně přístupu za zanedbatelná porušení podmínek programu Antivirus

Hospodářská komora České republiky adresovala Ministerstvu práce a sociálních věcí osm námětů k prodloužení programu Antivirus B. Podnikatelé po ministerstvu práce mimo jiné požadují, aby v podmínkách...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.