#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Aktuální zprávy z trhu

06. srpen 2020
Byznys Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Realizujtete devizové obchody? Přinášíme Vám aktální informace z trhu. Přečtěte si, jak se vyvíjí tržní situace u nás, ve státech EU a ve světě.

Červenec byl pro korunu ve znamení pozitivní nálady, tažené hlavně dosažením dohody EU nad pomocí při vypořádávání se s následky COVID. Pro trhy nebyl až tak zásadní objem 750 mld. EUR (který není na velikost EU až tak velký), jako spíše ochota zemí dále prohlubovat integraci, i když za cenu společného zadlužení. Přísně vzato tento moment dále utužuje soudržnost EU, neboť pokud by kterýkoliv ze států chtěl odejít, bude se muset s těmito penězi vypořádat.

Srpnový výhled koruny je úzce spjat se zasedáním ČNB. Ta sice avizovala, že na sazby nehodlá sahat, trhy ale budou zvědavé na komentář k posílení koruny. Platí-li, že posílení koruny k euru o 25 halířů je ekvivalentem zvýšení sazeb o 25 bodů, ČNB čelí momentálně utažení monetární politiky, a to se jí nemusí líbit. Přestože není pravděpodobné, že bychom se dočkali pohybu sazeb, počítejme s možností komentáře, který se může snažit odradit trhy od testu hladiny 26,00, pod níž by se otevřel prostor k posílení zpět na koronavirové hladiny, a dalšímu utažení monetární politiky. Pokud by ČNB nechala kurz bez povšimnutí nebo dokonce trvala na jestřábí rétorice, můžeme se dočkat i dalšího posílení koruny.

Zprávy z domova:

Nejsilnější hodnota za poslední 3 měsíce

Koruna začala posilovat. Pomohla jí dohoda EU pro koordinovanou pomoc jednotlivým státům. Importérům se tak otevírá prostor k nejlepším nákupům od poloviny března.

Ceny v domácím průmyslu zůstaly pod tlakem

Domácí index cen průmyslových výrobců klesal i v červnu, kdy pouze zpomalil meziroční tempo poklesu z -0,9 % na -0,3 %. Trhy byly mírně optimističtější a očekávaly pokles o pouhých 0,1 %.

 

Zprávy ze světa:

Německé prodeje aut se zvedají

Po masivním propadu se prodeje aut v Německu začínají zvedat. V červnu se zmenšil YoY propad prodejů aut v Německu z -49,5 % na -32,3 %.

 Průmyslová výroba v USA se postupně zotavuje

V červnu klesla meziročně o 10,82 % a dohnala tak květnový pokles o 15,36 %.

 

Více informací naleznete v přiloženém newsletteru. 

Zdroj: SAB Finance a.s.

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
29. říjen 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.