#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Služby Jihočeské hospodářské komory zůstávají i během lockdownu v provozu

23. říjen 2020
Koronavirus

Zaměstnanci Jihočeské hospodářské komory budou kvůli mimořádným opatřením ale i bezpčnosti pracovat z domova, přesto budou zajištěny všechny odborné služby pro podnikatele. Ověřování certifikátů o původu zboží, ATA karnetů či systém Mýto zůstávají tedy bez omezení, pouze služba CzechPoint bude fungovat jen dvakrát týdně nebo po telefonické domluvě. Jihočeská hospodářská komora je i přes určitá omezení připravena být k dispozici na pomoc podnikatelům, kteří mohou využít mimo jiné i Komorové právní poradny. 

"Kvůli mimořádným opatřením Vlády, ale i bezpečnostni našich pracovníků přešla většina zaměstnanců Jihočeské hospodářské komory na práci z domova. Odborné služby, a to ověřování certifikátů o původu zboží, ATA karnetů či systém Mýto, ale fungují bez omezení v běžných otevíracích hodinách," říká Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory (Jhk), který ale upozorňuje, že služba CzechPoint bude fungovat pouze dvakrát týdně nebo po telefonické domluvě a ideálně korespondenční cestou. To aby kontakt mezi pracovníky Jhk a zákazníky byl co nejmenší.

Kontakty na nejbližší oblastní kancelář Jhk, kde si můžete službu CzechPoint vyřídit, naleznete ZDE. Otevírací hodiny odborných služeb kanceláře v Českých Budějovicích zůstávají od 07:30 do 15:30 hod.

"Jsme si vědomi současné situace, která významně zasáhla všechny podnikatele, a proto jim chceme být stále nápomocni. Kromě naší informační stránky www.jhk.cz/koronavirus, kde stále aktualizujeme nejnovější informace a nařízení Vlády, se mohou podnikatelé obracet i na naše zaměstnance, kteří jsou připraveni reagovat na dotazy ohledně podnikání a fungování firem. Kontaktovat naše zaměstnance může veřejnost i přes on-line formulář," připomíná Luděk Keist a dodává, že členové Jihočeské hospodářské komory také mohou využít někteoru z mnoha nabídek zvýhodněných služeb v rámci Katalogu Členi členům. "Pokud firmy chtějí naopak pomoc nabídnout ostatním, mohou své nabídky vložit do katalogu přímo přes webové stránky, a to i s logem a kontaktem na svou firmu," uzavírá Luděk Keist.

Stále platí, že členové Jhk mohou využít i Komorové právní poradny, kterou poskytují vybraní odborníci z oboru. 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Koronavirus

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.