#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Rakouští obchodní agenti pomohou se vstupem na nové trhy

30. leden 2020
Byznys Stavebnictví Podpora podnikání

Zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni organizuje 19. března 2020 setkání s oborově zaměřenými obchodními agenty z Rakouska. Tato akce je určena pro české výrobní firmy z oborů stavebnictví, potravinářství a nábytkářství, které hledají nové odbytové možnosti na rakouském trhu a mají zájem o spolupráci s obchodním agentem. Při jednání mohou české firmy prodiskutovat své exportní záměry s přítomnými obchodními agenty a navázat s nimi dlouhodobou spolupráci.

Samotnému setkání předchází seminář, který pořádá Velvyslanectví České republiky ve Vídni ve spolupráci s rakouským grémiem obchodních agentů. Během semináře se účastníci mimo jiné dozvědí, na jakém principu obchodní agenti fungují a jaký je právní rámec spolupráce. Podrobný harmonogram naleznete na webu Czechtrade.

Akce se zúčastní také zástupce rakouského certifikačního institutu, se kterým mohou české firmy zkonzultovat, jaké zkoušky a certifikace jsou pro konkrétní produkty v Rakousku vyžadovány.

Setkání je určeno pro české firmy z následujících oborů:

  • Dřevo a stavebniny (stavební materiál, stavební komponenty, inovativní stavební materiály, izolační hmoty, dveře, okna, schody, atd.)
  • Nábytek a vybavení interiéru
  • Potravinářství (potraviny, lahůdky a delikatesy, zdravá výživa, nápoje)

Přijďte se seznámit s rakouskými obchodními zástupci, kteří jsou specialisty prodeje a marketingu a jsou cenným pomocníkem pro vstup na nové trhy!

V Rakousku působí téměř 9 tisíc obchodních agentů, kteří ročně zprostředkují zboží v hodnotě 23,2 mld. EUR, přitom 65 % těchto obchodů je ve prospěch zahraničních firem.

Všichni rakouští obchodní zástupci jsou členy Rakouské hospodářské komory (WKO) i mezinárodní unie IUCAB (International Union of Commercial Agent and Brokers) a podléhají rakouskému zákonu o obchodních zástupcích (Handelsvertretergesetz, zkratka HVertrG, 1993).

Czechtrade účastníkům nabízí:

  • Osobní setkání s oborovým obchodním agentem z Rakouska
  • Možnost konzultace exportních záměrů se zástupcem CzechTrade
  • Možnost konzultace se zástupcem rakouského certifikačního institutu
  • Účast na praktickém semináři o spolupráci s obchodními agenty
  • V případě nutnosti tlumočení CZ – DE během jednání

V případě zájmu o účast prosím vyplňte přihlášku z přílohy níže a zašlete ji naskenovanou zpět na adresu marketa.sebelova@czechtrade.cz a v kopii na vienna@czechtrade.cz

S dotazy k akce se obracejte na zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni (vienna@czechtrade.cz, +43189958162) nebo na gestorku akce Markétu Šebelovou (marketa.sebelova@czechtrade.cz, tel: +420224907591).

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
29. říjen 2020
Podpora podnikání

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.