#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Prevence kybernetických podvodů souvisejících s koronavirem SARS-CoV-2

16. březen 2020
IT Koronavirus

S ohledem na aktuální situaci a možné podvody, poskytujeme preventivní varování určené jednotlivcům. Kybernetičtí útočníci mohou rozesílat e-maily se škodlivými přílohami nebo odkazy na podvodné webové stránky, aby přiměli své oběti ke zpřístupnění citlivých informací nebo k darování finančních prostředků podvodným charitativním organizacím či jedincům.
 

Uživatelé by měli být opatrní při manipulaci s jakýmkoli e-mailem s předmětem, přílohou nebo hypertextovým odkazem souvisejícím s koronavirem SARS-CoV-2, být obezřetní při získávání či podávání informací i při poskytování darů týkajících se koronavirové pandemie.

Doporučené chování uživatelů:

  • Neklikejte na odkazy v nevyžádaných e-mailech a dávejte si pozor na přílohy e-mailů.
  • Jako zdroj aktuálních informací souvisejících s koronavirovou pandemií používejte důvěryhodné zdroje – například oficiální webové stránky Ministerstva zdravotnictví, Státního zdravotního ústavu, Ministerstva vnitra, stránky krajů a měst apod.
  • Nezveřejňujte osobní ani finanční informace prostřednictvím e-mailu a neodpovídejte na e-mailové žádosti o tyto informace.
  • Před poskytnutím daru si ověřte legitimitu příjemce.

Zdroj: www.krucek.cz 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Koronavirus

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.