#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Podnikatelská mise do Skandinávie jako příležitost pro české podnikatele

06. únor 2020
Byznys Podpora podnikání

Hodspodářská komora České republiky zve na doprovodnou podnikatelskou misi místopředsedy vlády ČR Karla Havlíčka v termínu 25. – 27. 3. 2020 do Švédska a Norska. Tato doprovodná podnikatelská mise, kterou povede viceprezident HK ČR Bořivoj Minář, se uskuteční speciálním letadlem a v rámci jejího programu budou navštíveny významné severské metropole Stockholm a Oslo.

Skandinávie představuje pro české firmy zajímavé obchodní teritorium s obchodními příležitostmi, v případě Švédska, zejména v energetickém, stavebním, strojírenském a obranném průmyslu a také v železniční a kolejové dopravě, přičemž pro Norsko jsou to příležitosti primárně v automobilovém, civilním leteckém, energetickém, nábytkářském, stavebním, zdravotnickém a farmaceutickém průmyslu a v neposlední řadě rovněž v železniční a kolejové dopravě.

Mapy globálních oborových příležitostí

Z těchto důvodů bude program podnikatelské mise zaměřen primárně na oblasti energetika, obnovitelné zdroje energie, Smart Cities a nové technologie.

Během mise ve Švédsku se bude konat Česko-švédské podnikatelské fórum s B2B jednáními ve Stockholmu, které bude zahajovat místopředseda vlády Havlíček.

Následující den bude v norském Oslu opět následovat Česko-norské podnikatelské fórum s B2B jednáními. Odpolední program bude mít formu návštěvy spalovny odpadů Klemetsrud realizující projekt na zachytávání CO2, v závěru dne je v plánu společenský podnik za přítomnosti místopředsedy vlády ČR a zástupců norských společností.

Program třetího a závěrečného dne podnikatelské mise bude zahájen ranním neformálním setkáním místopředsedy Havlíčka s členy české podnikatelské delegace a návštěvou sídla norské energetické firmy Equinor (petrolejářský průmysl a rozvoj obnovitelné energetiky).

V rámci doprovodné podnikatelské mise je prostor vyhrazen také pro informační briefing se zástupci ZÚ ČR a případné další programové položky.

V případě Vašeho zájmu o účast v podnikatelské misi prosím, zašlete následující dokumenty:
• vyplněnou závaznou přihlášku (podepsaný scan a rovněž editovatelnou verzi) – v příloze e-mailu,
• firemní profil v Aj a v Čj (v editovatelné verzi) – v příloze e-mailu,
• snímek pro prezentaci – v příloze e-mailu,
• obličejovou fotografii pasového formátu (parametry: min. 500 kB, 300 dpi, 600×800 pixelů) – bude použito do katalogu firem,
• scan cestovního pasu (strana s fotografií),
na e-mail mullerova1@komora.cz, a to nejpozději do 14. 2. 2020.

Záloha na účastnický poplatek činí 1.173,- EUR (či po dohodě ekvivalent 29.900,- Kč), pro členy HK ČR je poplatek snížen na 1.055,- EUR (či po dohodě ekvivalent 26.910,- Kč).

Účastnický poplatek zahrnuje: ubytování se snídaní, podíl na místních transferech, podíl na cateringu, organizace firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise.

Na podnikatelskou misi se bude připravovat katalog českých firem společně s agenturou PP Agency. Každá účastnická firma bude mít základní zápis v katalogu zdarma. Ten se bude distribuovat partnerům na podnikatelském setkání a mohou zde inzerovat i firmy, které se mise účastnit nebudou. V tomto případě, prosím, kontaktujte přímo agenturu, která Vám sdělí podrobnější podmínky Vaší propagace. Kontakt: Renata Rudlofová, rudlofova@ppagency.cz, +420 221 406 617.

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
29. říjen 2020
Podpora podnikání

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.