#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Operátoři připravili speciální antikoronavirové balíčky se slevami. Mají pomoci živnostníkům a drobným podnikatelům

23. duben 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Neomezené volání v síti zdarma, bezplatné cloudové služby či zvýhodnění balíček mobilního tarifu a internetového připojení. To je jen výčet z operátorských opatření, která mají živnostníkům a drobným podnikatelům pomoci s obnovením podnikání poté, co na ně dopadla státní opatření kvůli koronaviru.

Balíček služeb pro živnostníky i firmy

Speciální „antikoronavirový“ balíček služeb určený pro živnostníky a malé či střední firmy představil jako první T-Mobile. Od úterý 21. dubna v balíčku COVID-19 zvýhodňuje mobilní hlasové služby, pořízení hardwaru či využívání fixních a ICT služeb. Balíček má drobným podnikatelům, na které podle operátora koronavirová opatření dopadla nejtíživěji, usnadnit návrat k běžné činnosti a významně snížit riziko dalších ekonomických ztrát.

„Chceme naše zákazníky v této těžké době podržet. Chceme jim usnadnit nejen návrat k běžné činnosti, ale především umožnit úspěšně zahájit fungování v digitálním prostředí,“ uvedl výkonný ředitel společnosti T-Mobile Česká republika Juraj Bóna.

T-Mobile tak drobným podnikatelům nabízí například bezplatné volání v síti. Toto zvýhodnění formou balíčku je možné využít pouze u tarifů, jejichž součástí není neomezené volání. Platnost balíčku je 90 dní ode dne aktivace, kterou lze uskutečnit (v aplikaci či samoobsluze Můj T-Mobile nebo přes SMS) v období od 1. května do 30. června. Kromě toho si mohou podnikatelé pořídit také nový telefon, a to už za korunu měsíčně bez nutnosti smluvního závazku. V rámci programu Magenta 1 Business operátor kromě toho nabízí příspěvek na splátky ve výši 10 procent z fakturované částky.

Součástí speciálního balíčku je zvýhodněné internetové připojení v případě aktivace od 20. dubna do 30. června. Například tarif Pevný internet M s rychlostí až 50 Mbit/s tak podnikatele vyjde jen na 299 Kč, tedy na standardní cenu základního připojení s rychlostí 20 Mbit/s (Pevný internet S). Toto zvýhodnění platí půl roku od data aktivace.

Půl roku (od aktivace v období od 20. dubna do 31. srpna) pak mohou podnikatelé zcela zdarma využívat nástroje pro digitální kancelář, tedy Microsoft Teams či online verze základních aplikací Office 365 obsahující například 50GB e-mailovou schránku nebo 1TB cloudové úložiště.

Kromě výše uvedeného speciální „antikoronavirový“ balíček T-Mobilu obsahuje kompletní T-Cloud služby na tři měsíce zdarma či tříměsíční bezplatné využívání marketingového nástroje Prospector.

Datově neomezený tarif bez podmínky pevného internetu

Že malé a střední podniky a živnostníci jsou v současnosti jednou z nejpostiženějších skupin v ekonomice, si uvědomuje i Vodafone. Digitální balíček pro jejich podporu představil stejně jako T-Mobile v úterý 21. dubna.

„Budoucnost a konkurenceschopnost českého hospodářství závisí ve velké míře na těchto firmách, které hrají také významnou sociální roli jako zaměstnavatelé. V této nelehké době jim chceme pomoci. Digitalizace umožňuje pracovat lidem z domova, využívat cloudové služby nebo nastartovat obchody pomocí nových digitálních kanálů,“ uvedl viceprezident Vodafonu pro firemní zákazníky Jonathan Rutherford. 

Podnikatelé tak u Vodafonu získají například zcela neomezený mobilní tarif, tedy neomezené hovory, SMS i data pro jednu SIM jen za 799 korun měsíčně, a to bez podmínky současného pořízení pevného internetu. Nabídka platí ovšem pouze na tři měsíce. Zákazníci, kteří využívají pevný UPC internet, pak s ohledem na parametry sítě v dané lokalitě mohou požádat o bezplatné navýšení rychlosti připojení na půl roku.

Kromě toho operátor podnikatelům dále také Vodafone Cloud Pass na půl roku zdarma, antivirovou ochranu CyberWall na tři měsíce zdarma či šestiměsíční bezplatné přesměrování pevné linky na mobilní telefon. Navýšeny byly i dotace na pořízení mobilního telefonu či tabletu při podpisu nebo prodloužení smlouvy, a to o 500 korun.

Nabídka Vodafonu platí pro všechny nové i stávající firemní zákazníky (vyjma služby Vodafone OneNet) se smlouvou s minimálním měsíčním plněním.

Pomocnou ruku drobným podnikatelům podalo i O2

S úspěšným zahájením fungování v digitálním prostředí a obnovou podnikání po dopadu státních opatřeních chce drobným podnikatelům pomoci také O2. Od středy 22. dubna nabízí výhodný balíček služeb O2 RE:START. Za zvýhodněnou cenu 1 024 Kč (847 Kč bez DPH) měsíčně má levnější volání a internet, online inzerci zdarma nebo možnost získat kampaně od profesionálů.

„V uplynulých týdnech se ukázalo, že podnikatelé a živnostníci, kteří dokázali na vzniklou situaci rychle zareagovat a přesunout se do digitálního prostředí, získali před ostatními konkurenční výhodu a dopad na jejich byznys není tak veliký,“ okomentoval uvedení zvýhodněného balíčku pro podnikatele ředitel Komerční divize O2 Richard Siebenstich.

V rámci balíčku O2 RE:START tak podnikatelé získají pevné internetové připojení s rychlostí 20 Mbit/s (tarif Internet HD), mobilní tarif Free+ Stříbrný (neomezené volání a SMS + 14 GB dat) a další výhody. Mezi ně patří například kredit 1 500 Kč pro SMS kampaň prostřednictvím marketingového nástroje Market Locator, půlroční bezplatná licence Office 365 včetně 1TB cloudového úložiště a nástroje pro videokonference (Microsoft Teams) či prodej voucherů na budoucí služby přes Mall.cz.

Podnikatelé, kteří preferují mobilní tarif s neomezenými daty, mohou výše uvedený Free+ Stříbrný nahradit tarifem Neo Bronzový. V takovém případě cena balíčku O2 RE:START činí 1 215 Kč měsíčně (1 004 Kč bez DPH).

I O2 zvýhodňuje pořízení nového telefonu, a to slevou ve výši 4 000 Kč. Tu lze využít i při pořízení nového notebooku. Toto zvýhodnění platí pouze pro nové zákazníky z řad podnikatelů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.