#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Nové mýto: Hospodářská komora zatím vydala 43 187 palubních jednotek. Nejvytíženějšími kontaktními místy jsou Praha, Brno a Ostrava

02. prosinec 2019

Hospodářská komora dosud dopravcům a jejich řidičům vydala 43.187 palubních jednotek pro nové satelitní mýto, které bude od neděle provozovat společnost CzechToll. Hospodářská komora v České republice provozuje 15 z 210 obchodních míst pro nový mýtný systém.

Aby podnikatelům přechod na satelitní systém co nejvíce usnadnila, zajistila pro ně řadu nadstandardních služeb. Provozovatelé vozidel si mohli čas své návštěvy k registraci vozidla dopředu zarezervovat přes aplikaci na internetových stránkách Hospodářské komory a nemuseli tak čekat ve frontách na přepážkách. Přes internet provedli přes 2.000 rezervací termínů.

Nejvytíženějšími kontaktními místy Hospodářské komory se staly Praha 1 (6.246 palubních jednotek ve Florentinu), Brno-Černovice (6.156 vydaných jednotek), Ostrava Mariánské hory (4.113 jednotek) a Praha 4 (3.976 vydaných jednotek).

Hospodářská komora všechna svá kontaktní místa vybavila také elektro příslušenstvím pro samotnou montáž palubní jednotky do vozidla – příkladem jsou kabely k napojení palubní jednotky přímo na elektrický rozvod vozidla nebo rozdvojky, které řidičům umožňují používat GPS navigaci a palubní jednotku v kabině vozidla najednou. Provozovatelé vozidel tak už nemuseli vyhledávat speciální elektro prodejny, celkem si už pořídili přes 4.500 souprav pro pevné připojení jednotky.

Podnikatelé během registrací na kontaktních místech Hospodářské komory oceňovali hlavně rychlost registrací, klientský přístup, rozšířenou otevírací dobu a odborné poradenství. Hospodářská komora speciálně proškolila přes sto svých zaměstnanců. Registrace a vydání jedné OBU jednotky trvala v průměru 5–7 minut.

Hospodářská komora oceňuje bezproblémovou spolupráci s CzechToll. Systém nového provozovatele pro registraci vozidel fungoval po celou dobu registrací od 22. září bez závažnějších výpadků. Firma zajišťovala také plynulý závoz OBU jednotek na všechna kontaktní místa Hospodářské komory, nenaplnily se tak obavy, že palubních jednotek bude nedostatek. Lidé si pochvalovali také přehlednost nového webu, který provozovatel satelitního mýta vybavil 11 jazykovými mutacemi.

Registrace vozidel se ale neobešly také bez problémů. Dopravci měli velké potíže s vyřizováním tzv. bankovních záruk nutných pro uzavření dohod o podmínkách placení mýta s odloženou splatností (platba za mýto až po ujeté kilometry). Stěžovali si na zdlouhavé a komplikované zřizování bankovních záruk u bankovních domů. Čekání na zřízení tohoto zajišťovacího nástroje, který slouží k zajištění závazků vyplývajících ze smluvních vztahů mezi obchodními partnery, je jeden z důvodů, proč řadě provozovatelů registrace vozidel trvala déle.

Hospodářská komora proto zareagovala tím, že zavedla novou mýtnou kartu, kterou provozovatelům vozidel poskytla bezplatně. Díky ní podnikatelé nepotřebovali bankovní záruku a palubní jednotky si mohli odnést ihned. Karta jim totiž umožnila kauci za palubní jednotku zaplatit bezhotovostně, a to s odloženou splatností až 45 dnů a na fakturu. Přes PROFIT kartu budou platit i mýto a čerpat benefity od Hospodářské komory.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys IT Koronavirus

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
29. říjen 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
HR a personalistika Podpora podnikání Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.