#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Jihočeské firmy mohou využít nově podporu odborné poradenství

16. červenec 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Několikaletý program Jihočeského kraje s názvem Jihočeské podnikatelské vouchery doznal letos několika změn. Jednou z nich je možnost získat dotaci na spolupráci s expertními poradci. V letošním roce vouchery reagují na situaci způsobenou v jihočeském podnikatelském prostředí následky restriktivních vládních opatření proti šíření pandemie COVID-19. Nově proto podporují kromě spolupráce malých a středních podniků z Jihočeského kraje s výzkumnými organizacemi také spolupráci s expertními poradci, kteří pomohou jihočeským firmám nastavit a zavést nové obchodní modely a firemní strategie.

Vhodného partnera je tedy možné vybírat jak ze seznamu výzkumných organizací vedeného MŠMT, tak z databáze expertních poradců zveřejněné na stránkách www.inovoucher.cz. Jedná se o otevřenou databázi, kdo které mohou po splnění požadovaných kritérií vstoupit také další osoby disponující některou z požadovaných odborných kompetencí.

Novinkou programu je také průběžné hodnocení žádostí. Aby bylo možné podporu v podobě voucheru na odbornou službu poskytnout co nejdříve, hodnotící komise bude pravidelně provádět hodnocení žádostí přijatých vždy do konce kalendářního měsíce. Výzva bude tedy otevřena nejpozději do 30.11.2020, nebo do vyčerpání alokace programu. Z tohoto důvodu lze doporučit předkládat žádosti co nejdříve.

Jihočeský vědeckotechnický park, a.s. zahájil příjem žádostí o Jihočeské podnikatelské vouchery pro rok 2020 dne 7. 7. 2020.

Garantem programu je Jihočeský kraj, poskytovatelem voucheru na zvýhodněnou službu a administrátorem programu je Jihočeský vědeckotechnický park, a. s. Výzva k předkládání žádostí bude otevřena do 30.11.2020 do 14.00 hodin, nebo do vyčerpání finanční alokace programu.

Žádosti je možné předkládat prostřednictvím on-line formuláře, nedílnou součástí žádosti je také přiložená nabídka od poskytovatele znalostí (výzkumné organizace / expertního poradce). Podrobné informace najdete v textu výzvy, informacích o programu, v popisu postupu podání žádosti nebo v dokumentech ke stažení – vše k dispozici na stránkách www.inovoucher.cz.

V případě potřeby dalších informací kontaktujte Janu Moravcovou, tel.: +420774969654, email: moravcova@jvtp.cz.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání Koronavirus

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.