#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Jhk ruší všechny plánované akce a poskytované služby pro veřejnost

16. březen 2020
Koronavirus

V souvislosti s nařízením Vlády ČR s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 je na území  České republiky kvůli zamezení šíření COVID-19 zakázaný volný pohyb osob s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.  Za účelem zachování bezpečnosti proto Jihočeská hospodářská komora ruší VŠECHNY plánované akce a poskytované služby Jhk včetně Mýtného systému a CzechPointu, prozatím do 31. března 2020. Zároveň Jhk vytvořila speciální stránku https://www.jhk.cz/koronavirus, kde mohou podnikatelé sledovat aktuální informace k celé situaci ohledně koronaviru.

„Z důvodu bezpečnosti občanů a zavedených omezení musíme od 16. do 31. března 2020 zrušit všechny plánované akce a poskytované služby na všech pobočkách Jihočeské hospodářské komory. Účastníci, kteří se na akce Jhk už přihlásili, mohou kontaktovat svou oblastní kancelář a požádat o vrácení zaplaceného registračního poplatku. V případě bezplatných akcí všechny přihlášené účastníky automaticky odhlásíme,“ říká k situaci Luděk Keist, ředitel Jhk.

Dále podnikatelům doporučuje sledovat informace na speciálně vytvořené stránce https://www.jhk.cz/koronavirus, kde Jhk pravidelně aktualizuje informace z dění ohledně nákazy koronavirem a možné pomoci firmám a podnikatelům. „Snažíme se situaci neustále sledovat. Na zmíněné stránce najdete kromě nejnovějších informací také rozcestník na další důležité weby a odkazy Vlády ČR a příslušných ministerstev. Abychom zamezili šíření COVID-19, doporučujeme všem našim členům v případě potřeby primárně využít kontaktního formuláře, kam mohou psát své dotazy. Zároveň do odvolání uzavíráme služby Mýtného systému a CzechPoint pro širokou veřejnost na všech oblastních kancelářích Jhk. Pro naše členy pak tyto služby zajišťujeme pouze v naléhavých případech na základě telefonické domluvy. Certifikáty o původu zboží a ATA Karnety firmám vystavíme, žádosti ale budou vyřizovány pomocí e-mailu,“ vysvětluje omezení služeb Jhk Luděk Keist.

Tímto celý tým Jhk děkuje za pochopení v souvislosti s omezením služeb, které, jak pevně věříme, přispějí k bezpečnosti občanů.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Koronavirus

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.