#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Evropské peníze významně přispějí k řešení probíhající krize

03. duben 2020

Evropská komise včera představila pokračování Investiční iniciativy pro reakci na koronavirus - CRII Plus. Druhý návrh opatření reaguje na většinu návrhů České republiky na výrazně flexibilnější využití evropských fondů v reakci na probíhající krizi. Vynaložené úsilí při jednáních s Evropskou komisí tak přineslo výsledky. Nevnáší do programů více prostředků, než měla Česká republika vyjednáno, ale umožňuje přesunout prostředky do oblastí, kde je jejich potřeba nejakutnější, a zavádí možnost ve větší míře podpořit podnikatele a další žadatele i v Praze.

„Jak jsme považovali první návrh Evropské komise za nedostatečný, s druhým návrhem jsme výrazně spokojenější. Tento návrh už po našich urgencích reflektuje aktuální vypjatou situaci. Pokud bude návrh schválen, budeme moci rychleji převádět prostředky tam, kde jsou nyní nejvíce potřeba. Umožní to podporu jak nejvážněji postiženým územím, tak to bude představovat odrazový můstek z rýsujících se problémů ekonomického charakteru,“ ocenila návrh ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Nová Investiční iniciativa pro reakci na koronavirus Plus (Corona Response Investment Initiative – CRII Plus) byla Evropskou komisí představena 2. dubna a navazuje na předchozí opatření, které umožnilo využít více než 300 milionů EUR z evropských prostředků do rozšíření podpory malých a středních podnikatelů.

Návrh CRII Plus, který je teprve na začátku projednávání, je v porovnání s prvotními změnami výrazně odvážnější a tím i v praxi využitelnější. Nevnáší do programů více prostředků, než měla Česká republika vyjednáno, ale umožňuje přesunout prostředky do oblastí, kde je jejich potřeba nejakutnější, a zavádí možnost ve větší míře podpořit podnikatele a další žadatele i v Praze.

Dále poskytuje pravidla pro auditory v kontextu vstřícnějšího posuzování vyšší moci. Většina skutečně potřebných opatření, která ČR prosazovala, tak byla v návrhu zohledněna.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys IT Koronavirus

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
29. říjen 2020
Legislativa a účetnictví Podpora podnikání Koronavirus

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
HR a personalistika Podpora podnikání Koronavirus

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.