#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Erasmus a podnikání? Program Evropské komise poprvé v českých regionech!

12. únor 2020
Byznys HR a personalistika Podpora podnikání

Regionální rozvojová agentura jižních Čech se stala zprostředkující organizací programu na podporu začínajících podnikatelů Erasmus pro mladé podnikatele. RERA se tak jako první mimopražská organizace zařadila mezi tři zprostředkovatelské subjekty v ČR, které program spravují.

Program Erasmus pro mladé podnikatele je přeshraniční výměnný program, díky němuž mají noví a začínající podnikatelé možnost získat nové znalosti a zkušenosti od zkušených podnikatelů v jiných účastnických zemích. Výměna zkušeností probíhá v rámci pobytu u zkušeného podnikatele, který novému podnikateli poskytuje znalosti potřebné k provozu firmy. Program je určen také těm, kteří o podnikání teprve přemýšlejí a nemají zatím vlastní podnikatelskou zkušenost.

„Začínající podnikatel nefiguruje v zahraniční firmě v roli klasického stážisty, ale spíše v roli partnera. Hostitelský podnikatel je pak tomu začínajícímu určitým mentorem a zahrnuje ho do každodenních aktivit, se kterými se může podnikatel setkat. Fungování v zahraniční firmě je tedy zvláště pro začínající podnikatele určitě zajímavější, než klasická forma stáží," doplnil ředitel RERA a.s. Tomáš Cílek. Pro začínajícího podnikatele je připravena také finanční podpora ve výši až 1100 EUR měsíčně na zvýšené náklady spojené s pobytem v zahraničí.

Programu se účastní také zkušené firmy v roli Hostitelského podnikatele, které by naopak rády poskytly prostor a podporu začínajícímu podnikateli. Tím, že je vyslaný účastník podpořen finančním příspěvkem, pracuje v hostitelské firmě bez nároku na honorář. Mezi další přínosy pro hostitelský podnik se řadí možnost navazovat a rozvíjet zahraniční kontakty a partnerství, propojení na nové zahraniční trhy právě skrze začínajícího podnikatele či možnost najít novátorská řešení a zlepšení pro svou firmu.

Více informací o pravidlech, možnostech zapojení a účasti lze získat na webu www.rera.cz/eye či přímo přes manažery projektu (pajerova@rera.cz, 736 410 221 nebo hanzal@rera.cz, 731 503 328).

Program Erasmus pro mladé podnikatele je podpořen z prostředků Evropské unie a Jihočeského kraje.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
29. říjen 2020
Podpora podnikání

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
HR a personalistika Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.