#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Dovolená v jižních Čechách vyjde levněji. Kraj schválil slevy na ubytování i na vstupné

22. květen 2020
Cestovní ruch Podpora podnikání

Jihočeský kraj chce motivovat české rodiny k návštěvě jižních Čech formou slev na ubytování i vstupné do organizací, které zřizuje. Sem patří například zoo v Hluboké nad Vltavou, muzea či galerie. Slibuje si od toho zmírnění dopadů koronavirové pandemie a posílení cestovního ruchu. Opatření 21. 5. 2020 schválilo zastupitelstvo. 

Pro slevy na ubytování v penzionech a hotelech na území Jihočeského kraje je uvolněno 30 milionů korun, pro slevy na vstupné pak devět a půl milionu. Dovolená v našem kraji tak v tomto roce vyjde výrazně levněji než jinde.

„Již v době nouzového stavu jsme začali připravovat řadu opatření na oživení jihočeské ekonomiky po krizovém období, zejména v oblasti cestovního ruchu. Při těchto diskusích o úpravě rozpočtu přišla ODS se zajímavým návrhem na podporu ubytovacích zařízení. Jihočeská centrála cestovního ruchu má důkladně zpracované analýzy, takže pan ředitel Polášek velice snadno rozpracoval projekt, který dnes předkládáme ke schválení zastupitelstvu kraje,“ řekla po dnešním zasedání zastupitelstva jihočeská hejtmanka Ivana Stráská.

Odborná analýza, kterou si v dubnu 2020 nechala vypracovat Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) říká, že dopady koronavirové pandemie na Jihočeský kraj mohou být hrozivé. Veřejné rozpočty mohou přijít o 3,4 miliard, 4,2 tisíce pracovníků z oblasti cestovního ruchu přijdou o místo stejně jako dalších 9,7 tisíc lidí, jejichž činnost je na oblast cestovní ruch přímo navázána.
„Bohužel stát dosud cestovní ruch nijak nepodpořil, a proto jsem velmi rád, že se Jihočeský kraj rozhodl cestovní ruch, a především podnikatele v cestovním ruchu podpořit. Jsme společně s jihočeskými turistickými oblastmi samozřejmě připraveni celou podporu organizačně zajistit,“ uvedl Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Zvolit Jihočeský kraj pro dovolenou 2020 se rodinám vyplatí

Finanční motivace k rodinné dovolené v jižních Čechách je opravdu lákavá. Pokud se rodina ubytuje v penzionu nebo hotelu na území Jihočeského kraje na 5 až 7 nocí, může na osobu a noc čerpat 30% slevu na ubytování, maximálně však do výše 300 Kč.
„Připravili jsme program, kdy lidé budou moci získat vouchery, které jim umožní čerpat 30% slevu na ubytování v jakémkoli hotelu, penzionu nebo apartmánu v Jihočeském kraji.“ komentoval ihned po schválení návrh Martin Kuba a vysvětlil, že tento časový rámec je pro jihočeskou ekonomiku nejpřínosnější. „Navíc bychom rádi tímto krokem upozornili návštěvníky kraje na krásu i méně známých lokalit,“ uzavírá Kuba s upřesněním, že peníze od kraje jsou určeny přímo lidem, aby si sami vybrali, kam pojedou. Nikoli hotelům. 

Slevy na vstupné do galerií i muzeí

Kraj také nabízí návštěvníkům, kteří se na území Jihočeského kraje ubytují na dvě a více nocí 50% slevu na vstupném ve svých organizacích. Konkrétně se jedná o tato kulturní zařízení: 
-    Alšova jihočeská galerie 
-    Divadlo Oskara Nedbala Tábor 
-    Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou 
-    Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích 
-    Muzeum Jindřichohradecka 
-    Muzeum středního Pootaví Strakonice 
-    Prachatické muzeum 
-    Prácheňské muzeum v Písku 
-    Regionální muzeum v Českém Krumlově

Administraci celého projektu zajišťuje Jihočeská centrála cestovního ruchu, která zrealizuje všechny potřebné kroky. „V rámci přípravy bude ještě nezbytné navrhnout smluvní vztahy, objemy jednotlivých tranší i dořešení otázky veřejné podpory. Konečnou podobu pomůže vytvořit pracovní skupina složená ze zastupitelů Jihočeského kraje. Veškeré informace se budoucí návštěvníci jižních Čech dozví na speciálním webu, který bude připraven ke spuštění během několika následujících dnů,“ vysvětlil Polášek.

Zdroj: Jihočeský kraj


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Podpora podnikání

Vláda schválila rozšíření programu COVID nájemné i pro další obory

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích. Návrh na ...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.