#jihoceskepodnikani
Menu

Projekty

Impuls pro kariéru a praxi na školách

Školství Kariérové poradenství Spolupráce škol a firem

Jsme asistenční poradenské centrum zabývající se rozvojem kariérového poradenství na školách, které propojuje studenty se zaměstnavateli.

Naše centrum vzniklo v roce 2018 díky spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje, a to díky projektu Implementace krajského akčního plánu Jihočeského kraje. V rámci zmíněného projektu jsme spustili webový portál impulsprokarieru.cz, který kromě přehledu jihočeských středních škol a jejich aktuální oborové nabídky nabízí také interaktivní pomůcku pro výběr střední školy.

Jedná se o zcela unikátní aplikaci, spočívající v zájmovém testování žáků. Jde v podstatě o sadu testovacích a dotazníkových nástrojů, které žákovi pomohou poznat jeho zájmové oblasti a mohou mu naznačit, které obory by pro něj mohly být vhodné. Výsledky těchto testů následně vyhodnotí výchovný poradce na škole, nebo je může žák společně s rodiči vzít s sebou do Informačního poradenského střediska Úřadu práce či případně do Pedagogicko-psychologické poradny (PPP), kam je však nutné se včas objednat. Tito odborníci mají zkušenosti s vyjasněním profesní orientace žáků při přechodu na střední školu a na výsledky těchto testů proto mohou dobře navázat.

Nejedná se však zdaleka o jedinou aktivitu projektu, na které Jhk spolupracuje s Jihočeským krajem. Pro žáky a pedagogické pracovníky pořádáme také interaktivní workshopy, kde se mohou žáci i výchovní poradci seznámit s reálným pracovním prostředím, nebo si vyzkoušet náročnost konkrétní profese. Kromě toho, že to žáky baví, odnášejí si vlastní zážitky, které jim pomohou lépe poznat, jak jejich vysněná profese vypadá.

Cíl projektu

Hlavním cílem projektu je naplnění potřeb a odstranění nedostatků ve vzdělávání, které byly popsány v Krajském akčním plánu rozvoje vzdělávání v Jihočeském kraji a příslušných analýzách a strategiích. Dojde tedy k realizaci zastřešujících aktivit, které všestranně rozvinou vzdělávání v Jihočeském kraji. Klíčem k naplnění cíle je intenzivní práce s pedagogy, kteří budou vzděláni v měkkých i odborných dovednostech a tyto nabyté znalosti a zkušenosti budou plně aplikovat při vzdělávání dětí, žáků a
studentů.

Žákům pomáháme nastartovat úspěšnou kariéru

 • pomáháme s výběrem školy
 • pořádáme workshopy a besedy se zaměstnavateli
 • nabízíme praxi ve firmách
 • natáčíme videa, představující jednotlivé profese
 • poskytujeme poradenství

Kariérním poradcům usnadňujeme práci

 • poskytujeme screeningové nástroje
 • organizujeme vzdělávací semináře a workshopy
 • provádíme monitoring trhu práce
 • vytváříme prostor pro sdílení zkušeností
 • hledáme praxi pro studenty

Zaměstnavatelům pomáháme hledat mladé talenty

 • podporujeme náborové aktivity na školách
 • pořádáme burzy práce se školami
 • organizujeme workshopy a exkurze pro školy
 • nabízíme bezplatnou inzerci volných pozic
 • vytváříme prostor pro setkání

Zdroje financování

Asistenční centrum „Impuls pro kariéru a praxi" vzniklo v rámci realizace projektu Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I, který je spolufinancován Evropskou unií.

Název projektu: Impuls pro kariéru a praxi
Realizace od–do: Leden 2018 - Prosinec 2020
Stav: Realizujeme
Kontakt:
Web: https://www.impulsprokarieru.cz/
Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008367
Sdílet projekt:

Související články

14. listopad 2019
Tisková zpráva Školství

Konference o kariérovém poradenství představí nový metodický nástroj

Jak zvýšit úroveň kariérního poradenství na školách, kterému se věnuje i Asistenční centrum Impuls pro kariéru a praxi při Jihočeské hospodářské komoře, nebo co usnadní práci výchovným poradcům při po...

Přečíst celý článek
31. leden 2019
Tisková zpráva

Už jen necelý měsíc na podání přihlášky na střední školu

Necelý měsíc na podání přihlášky mají zájemci o studium na střední škole. To, jakou střední školu si vybrat, a který obor bude pro ně ten správný jim od letošního školního roku pomáhá vybrat Asistenčn...

Přečíst celý článek
Zpět
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.