#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Veletrh dotačních a inovačních příležitostí bude poprvé hostit zástupce VŠ a výzkumných organizací

28. únor 2019
Tisková zpráva

Ve středu 6. března 2019 se v českobudějovickém hotelu Clarion uskuteční již 3. ročník Veletrhu dotačních a inovačních příležitostí organizovaného agenturou CzechInvest, jehož partnerem se stala i Jihočeská hospodářská komora. Pestrý program přinese nejnovější informace o aktuálních dotačních příležitostech a podporách v rámci České republiky.

V rámci letošního 3. ročníku Veletrhu dotačních a inovačních příležitostí, který se koná již 6. března v hotelu Clarion, bude nově probíhat Jihočeský den vědy, kde se poprvé představí i zástupci vysokých škol a výzkumných organizací,“ představuje novinku akce Lucie Tomandlová, regionální projektová manažerka agentury CzechInvest.

CzechInvest je hlavním pořadatelem veletrhu, kde se nově budou vystavovatelé prezentovat také v rámci odborných přednášek, které představí různé spolupráce inovačních institucí s podnikatelskou sférou. Za Jihočeskou hospodářskou komoru (Jhk) vystoupí Šárka Bělohlavová, manažerka projektu Pohraniční region 4.0 společně.digitálně.utvářet (dále jen Pohraniční region 4.0) s tématem Jak vyzrát na digitalizaci. Účastníkům představí možnosti a aktivity projektů Jhk, díky kterým se firmy mohou zapojit do přeshraniční spolupráce mezi Jihočeským krajem a Bavorskem, dále se v této oblasti vzdělávat a přispět tak ke zvýšení inovačního potenciálu.

„S narůstající tendencí digitalizace dochází ke značným změnám ve výrobních procesech, v logistice i dodavatelských procesech. Jhk se snaží díky projektům Pohraniční region 4.0 a Mezinárodní Big Data centrum Východní Bavorsko – Jižní Čechy zejména malým a středním podnikům přiblížit možnosti, jak na tyto změny vyzrát a včas na ně reagovat, aby neztratily konkurenční výhodu. To vše díky workshopům, seminářům a kooperačním setkáním ve spolupráci s odborníky a vědeckovýzkumnou sférou,“ nastiňuje obsah chystané přednášky Šárka Bělohlavová.

Program veletrhu bude letos opravdu pestrý. Rok od roku se totiž zvyšuje nabídka i ze strany vystavujících organizací, kterých se letos zúčastní 35. „Oproti loňskému ročníku je to nárůst o 20 organizací. Což nás samozřejmě těší, protože díky tomu je pak program různorodý a návštěvníci získají širší přehled o nabízených dotačních a inovačních příležitostech,“ pochvaluje si zvyšující se účast Lucie Tomandlová.

Návštěvníci si budou u výstavních stánků moci vyzkoušet virtuální realitu nebo inovativní nástroje ve vědě a výzkumu, prezentované výzkumnými organizacemi při příležitosti Jihočeského dne vědy.

Program bude rozdělen do tří sálů, kde budou vystavovatelé od 09:00 do 14:00 hod. předávat informace o dotačních titulech a dalších možnostech podpor v České republice. Vstup na akci pro návštěvníky z řad podnikatelů, zástupců měst a obcí, ale i široké veřejnosti je zcela zdarma, není nutné se ani registrovat.


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

15. říjen 2020
Tisková zpráva

Nově schválené programy pomohou zasaženým podnikatelům s úhradou nákladů i k ochraně zaměstnanosti

Podnikatelům, kteří museli z důvodu ochranných opatření omezit nebo úplně přerušit svou činnost, svitla naděje v podobě nově schválené finanční podpory. Kromě stávajících programů Covid – Nájemné, Cov...

Přečíst celý článek
14. říjen 2020
Tisková zpráva

Ředitelka Krajské hygienické stanice radila podnikatelům, jak se zachovat při nákaze ve firmách

Kvetoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, byla hostem několika on-line setkání, která pro své členy uspořádala Jihočeská hospodářská komora. Krajská hygienička infor...

Přečíst celý článek
12. říjen 2020
Tisková zpráva

Novela zákoníku práce od Nového roku změní výpočet dovolené. Nemyslelo se však na elektronické doručování

Zaměstnavatelé by měli zbystřit. Novela zákoníku práce, která je částečně účinná už od konce července tohoto roku, totiž v lednu 2021 přinese mnohé změny. Mezi ty nejzásadnější patří způsob výpočtu do...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.