#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Staňte se Exportérem roku 2020, svou firmu můžete přihlásit do 30. října

19. říjen 2020
Byznys Doprava Obchod

Hospodářská komora České republiky vyzývá všechny podnikatele k účasti ve 26. ročníku tradiční soutěže Exportér roku 2020, kterou pořádá ve spolupráci se Středním podnikatelským stavem. Uzávěrka přihlášek je 30.  10. 2020.

"Přestože se nás všech v letošním roce dotkla koronavirová pandemie, oblast podnikání nevyjímaje, rozhodli jsme se soutěž uskutečnit. Hodnotit se totiž budou jako vždy výsledky za rok předcházející, tedy za rok 2019, který byl pro český export rekordní. Byla by proto škoda tento úspěch nepřipomenout," uvedl k soutěži Martin Lukáš, projektový manažer Zahraničního obchodu Hospodářské komory ČR. 

Exportér roku je ojedinělou příležitostí, jak mezioborově porovnat výkonnost právě vašeho podniku či firmy a poměřit se s těmi nejlepšími.

V jakých kategoriích tedy letos můžete soutěžit?

Pro exportéry s objemem exportu větším než 500 mil. Kč ročně:

o   Exportér roku s největším nárůstem v období 2018-2019 (hodnotícím kritériem je výše procentního nárůstu tohoto objemu v uvedeném období)

o   Exportér roku s největším objemem v roce 2019

Pro exportéry s objemem exportu 100 – 500 mil. Kč ročně:

o   Střední exportér roku s největším nárůstem exportu v období 2018-2019 (hodnotícím kritériem je výše procentního nárůstu tohoto objemu v uvedeném období)

A dále jsou bez rozdílu objemu exportu vyhlášeny následující kategorie:

o   Zvláštní cena SPGroup – exportér s největším počtem exportních destinací

o   Nejlepší exportéři dle hodnocení Bisnode

o   Nejlepší exportní transakce podpořená státem – cena ČEB a EGAP

o   Nejvstřícnější úředník státní správy

o   Nejvěrnější účastník podnikatelských misí

"S ohledem na dynamicky se měnící epidemiologickou situaci bohužel letos neuskutečníme slavnostní galavečer. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni v rámci prosincové exportní online konference Hospodářské komory České republiky," upozornil Martin Lukáš, který doplnil, že o dalších podrobnostech bude Hospodářská komora všechny zájemce a soutěžíci včas infromovat. .

Věříme, že naše pozvání k účasti v soutěži Exportér roku 2020 přijmete, a využijete tak možnost poměřit se s ostatními úspěšnými exportéry v České republice. Další informace o soutěži Exportér roku 2020 naleznete na www.exporterroku.com. V případě dotazů se obraťte na e-mail: info@exporterroku.com.

Uzávěrka pro zaslání přihlášky do soutěže, kterou naleznete níže v příloze, je 30. 10. 2020. Vaše účast v soutěži není podmíněna žádnými finančními závazky vůči pořadatelům.

Dokumenty


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Byznys

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
26. říjen 2020
Byznys

Bezpečná práce z domova. Nepodceňte ochranu dat

Opatření proti COVID-19 opět nabírají na síle. Řada firem postupně přechází opět na home office. Z tohoto důvodu vydal Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) doporučení pro bezpečnou práci ...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.