#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Podnikatelé se dozvědí, zda digitalizace vyřeší nedostatek pracovníků

06. březen 2019
Tisková zpráva

Seznámit se s metodikou zavádění digitálních inovací do výrobního systému ŠKODA AUTO, zjistit, jaké jsou možnosti získání dotací na přeměnu firem v chytré podniky nebo se dozvědět více o tom, jak může zavedení digitálních systémů zvýšit konkurenceschopnost firem. To vše budou moci účastníci dalšího kooperačního setkání, které pořádá pro podnikatele Jihočeská hospodářská komora.

V pořadí druhé přeshraniční kooperační setkání nabídne také přednášky odborníků na digitalizaci a digitální inovace. Účastníci budou diskutovat se zajímavými hosty o tom, zda digitalizace do budoucna vyřeší nedostatek pracovních sil. Zástupci jihočeských firem se budou moci setkat s dodavateli chytrých řešení napříč různými obory.

„Svět se za posledních několik desetiletí výrazně změnil. Dnes už si těžko vzpomeneme, kdy jsme naposledy použili tištěný telefonní seznam nebo kdy jsme naposledy uskutečnili bankovní transakci přímo na pobočce peněžního ústavu. Digitalizace mění náš každodenní život, naši práci a dokonce i způsob, jakým uvažujeme. A samozřejmě řadu změn přináší i do pracovních procesů. Cílem setkání jihočeských a německých podnikatelů je upozornit na nejnovější trendy v této oblasti,“ uvedl Luděk Keist, ředitel Úřadu Jihočeské hospodářské komory (JHK).

Kooperační setkání se bude konat v úterý 26. března od 13 hodin v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou. Vystavovatelé se na ně mohou hlásit do 15. března, návštěvníci až do 22. března.

„Přednášet budou Wolfgang Weissler ze společnosti Siemens, který představí Průmysl 4.0 nejen jako populární výraz dnešní doby, ale i jako realitu a vysvětlí, jak integrace a digitalizace celého hodnotového řetězce může pomoci zajistit konkurenceschopnost podnikání. Dále pohovoří Jana Polášek Filová ze společnosti ŠKODA AUTO o tom, jak nastartovat digitální inovace v podniku a poukáže na konkrétní příklady vyhledávání a uplatnění inovativních technologií ve výrobní praxi. Kateřina Moravanská z Agentury pro podnikání a inovace se bude věnovat dotacím na podporu digitální transformace ve firmách – upozorní na IX. výzvu programu podpory Technologie - Průmysl 4.0 Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, prostřednictvím níž mohou malé a střední podniky čerpat dotace na pořízení nových výrobních a nevýrobních technologií,“ sdělil Luděk Keist.

Kooperační setkání je součástí projektu „Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet“, financovaného z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. Realizují jej Jihočeská hospodářská komora společně s IHK Pasov s cílem napomáhat šíření informací o digitalizaci.

Zástupci médií jsou na Kooperační setkání v úterý 26. března od 13 hodin v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou srdečně zváni!


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

15. říjen 2020
Tisková zpráva

Nově schválené programy pomohou zasaženým podnikatelům s úhradou nákladů i k ochraně zaměstnanosti

Podnikatelům, kteří museli z důvodu ochranných opatření omezit nebo úplně přerušit svou činnost, svitla naděje v podobě nově schválené finanční podpory. Kromě stávajících programů Covid – Nájemné, Cov...

Přečíst celý článek
14. říjen 2020
Tisková zpráva

Ředitelka Krajské hygienické stanice radila podnikatelům, jak se zachovat při nákaze ve firmách

Kvetoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, byla hostem několika on-line setkání, která pro své členy uspořádala Jihočeská hospodářská komora. Krajská hygienička infor...

Přečíst celý článek
12. říjen 2020
Tisková zpráva

Novela zákoníku práce od Nového roku změní výpočet dovolené. Nemyslelo se však na elektronické doručování

Zaměstnavatelé by měli zbystřit. Novela zákoníku práce, která je částečně účinná už od konce července tohoto roku, totiž v lednu 2021 přinese mnohé změny. Mezi ty nejzásadnější patří způsob výpočtu do...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.