#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Plzeň má nové coworkingové centrum s laboratoří na virtuální realitu

18. červen 2020
Byznys Věda, výzkum

Ve středu 10. 6. 2020 se v Riegrově ulici v Plzni za účasti řady významných osobností otevřelo nové coworkingové centrum BIC Port. Slavnostního přestřižení pásky a odhalení zdi Plzeňáků v interiéru coworku se spolu s jednatelem BIC Plzeň Jiřím Boudníkem (provozovatel BIC Portu) ujal první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Dopoledního programu se účastnili velvyslanci dvou zemí, se kterými bude BIC Plzeň nadále prohlubovat spolupráci. Za USA velvyslanec Stephen B. King a za Izrael velvyslanec Daniel Meron. Přítomným hostům byl přestaven příklad dobré česko-americké spolupráce – projekt Mask4masses – jednorázová rouška, která je velmi rychle a masově vyrobitelná, jednoduše recyklovatelná a přitom velmi levná (výroba stojí méně než 1 Kč/ks). Velvyslanec Daniel Meron předal Jiřímu Boudníkovi knihu Inovovati budeš - jak izraelská vynalézavost pomáhá k nápravě světa a domlouval konkrétní spolupráci BIC Plzeň s izraelským protějškem.

Pozvaní hosté si na místě mohli vyzkoušet ukázky využití virtuální či rozšířené reality v profesním i občanském životě a prohlédnout si např. výukové pomůcky, které využívají moderní technologie pro přiblížení fyzikálních jevů studentům i nejmenším dětem.

BIC Port je sdílený kancelářský prostor pro mladé firmy využívající virtuální či rozšířenou realitu, umělou inteligenci, strojové učení a podobné technologie. Kromě pracovních míst a kanceláří pro 4 – 6 členné týmy nabídne širšímu okruhu podnikatelů možnost využít reprezentativní jednací místnost vybavenou nadstandardní prezentační technikou.

Podstatné na celém konceptu jsou služby, které budou mít coworkeři doslova na dosah ruky. BIC Plzeň jako provozovatel BIC Portu nabídne všem uživatelům coworku možnost navázat spolupráci se zahraničím, zorientovat se v inovačním ekosystému a využít příležitostí, které jsou pro konkrétní start-up vhodné.

BIC Port bude do plzeňského regionu přinášet specializované služby šité na míru potřebám coworkerů. U příležitosti otevření BIC Portu byl veřejnosti představen VR Lab – laboratoř virtuální reality, která umožní začínajícím firmám a studentům otestovat jejich vlastní SW na různých typech zařízení pro virtuální realitu, které by si na startu své kariéry nemohli dovolit pořídit. Start-upům s již hotovým produktem umožní důstojnou prezentaci VR aplikace zákazníkům nebo školení uživatelů. Nabídne také workshopy a jiné odborně zaměřené akce. VR Lab vznikl jako doplněk k univerzitní laboratoři virtuální reality, která je dostupná pouze studentům a pracovníkům ZČU.

Ambicí BIC Portu je ukázat firmám z našeho regionu, že i ony mohou profitovat z využití produktů v jiné realitě a přenést tyto prvky do běžného života.

Více informací lze získat na
www.bicport.cz, kde je dostupná i virtuální prohlídka nově otevřených prostor s integrovanými prvky rozšířené reality. Na webu BIC Portu naleznete také kontakt pro sjednání individuální prohlídky.

Zdroj: BIC Port

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

29. říjen 2020
Byznys

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před podvodnými e-maily vydávající se za výsledky testů na COVID-19

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ČR (NÚKIB) na svých webových stránkách zveřejnil upozornění na hrozbu podvodných e-mailů s tématem výsledků testů na onemocnění covid-19. Neznámí...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Byznys

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
26. říjen 2020
Byznys

Bezpečná práce z domova. Nepodceňte ochranu dat

Opatření proti COVID-19 opět nabírají na síle. Řada firem postupně přechází opět na home office. Z tohoto důvodu vydal Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) doporučení pro bezpečnou práci ...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.