#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Merkurova medaile zamířila na jih Čech

23. květen 2019
Tisková zpráva

Ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist ve středu 22. května 2019 obdržel bronzovou Merkurovu medaili za dlouhodobou podporu podnikání a rozvoj hospodářské komory. Toto ocenění uděluje Hospodářská komora České republiky významným osobnostem, podnikatelům, institucím, zaměstnancům či městům a obcím, které přispívají k podpoře podnikání a činnosti komory.  

„Toto ocenění vnímám jako ocenění pro celou Jihočeskou hospodářskou komoru, protože je to cena za rozvoj a podporu podnikání, na kterém se podílejí všichni naši zaměstnanci,“ uvádí Luděk Keist, ředitel Jhk, který je ve své funkci od roku 2013. Následně dodává: „Věřím, že ocenění odráží také kvalitu našich služeb. Na dobře odvedené práci si zakládáme, protože se prolíná nejen do našich výsledků, ale také do rozvoje jihočeských podniků a jejich zaměstnanců, škol a dalších institucí a tím tedy i do rozvoje celého regionu,“ popisuje význam činnosti Jihočeské hospodářské komory její ředitel. 

Luděk Keist obdržel od viceprezidentky Hospodářské komory České republiky (HK ČR), paní Ireny Bartoňové Pálkové, bronzovou Merkurovu medaili za dlouhodobou podporu podnikání a rozvoj hospodářské komory, která patří mezi nejsilnější podnikatelská sdružení na jihu Čech. Merkurova medaile je oceněním HK ČR, které komora uděluje od roku 2013 od příležitosti 20. výročí svého založení. Tato cena se stala nástrojem oceňování osobností, podnikatelů, institucí a organizací, zaměstnanců, komorových právníků, ale i měst a obcí přispívajících k podpoře podnikání a činnosti HK ČR. 

Komora uděluje tři kategorie Merkurových medailí – zlatou, stříbrnou a bronzovou. Právě ta bronzová je předávána členům hospodářské komory, jejím voleným orgánům, složkám či zaměstnancům za dlouholetou práci pro HK ČR a za zásluhy o její rozvoj. V letošním roce prezident HK ČR, pan Vladimír Dlouhý, v předvečer 31. sněmu Hospodářské komory v Čestlicích udělil 40 Merkurových medailí, z toho 9 bronzových, 18 stříbrných a 13 zlatých. 


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

15. říjen 2020
Tisková zpráva

Nově schválené programy pomohou zasaženým podnikatelům s úhradou nákladů i k ochraně zaměstnanosti

Podnikatelům, kteří museli z důvodu ochranných opatření omezit nebo úplně přerušit svou činnost, svitla naděje v podobě nově schválené finanční podpory. Kromě stávajících programů Covid – Nájemné, Cov...

Přečíst celý článek
14. říjen 2020
Tisková zpráva

Ředitelka Krajské hygienické stanice radila podnikatelům, jak se zachovat při nákaze ve firmách

Kvetoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, byla hostem několika on-line setkání, která pro své členy uspořádala Jihočeská hospodářská komora. Krajská hygienička infor...

Přečíst celý článek
12. říjen 2020
Tisková zpráva

Novela zákoníku práce od Nového roku změní výpočet dovolené. Nemyslelo se však na elektronické doručování

Zaměstnavatelé by měli zbystřit. Novela zákoníku práce, která je částečně účinná už od konce července tohoto roku, totiž v lednu 2021 přinese mnohé změny. Mezi ty nejzásadnější patří způsob výpočtu do...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.