#jihoceskepodnikani
Menu

Aktuality

Hravou a interaktivní formou učí technické příměstské tábory řemeslu a technice

19. únor 2020
Tisková zpráva Spolupráce škol a firem Technika a řemesla

Seznamovat se s technikou jde i na prázdninách. Dokazují to jarní technické příměstské tábory Jihočeské hospodářské komory, které pořádá spolu s partnery téměř po celém Jihočeském kraji. Letošních šest jarních táborů doplní ještě dva v Písku a Milevsku. Rodiče budou moci letos přihlásit na tyto tábory své děti i v létě.

Snažíme se popularizovat technické vzdělávání u mladších školních dětí tím, že vzbudíme zájem o rozvoj manuální činnosti," vysvětluje Kateřina Třísková z Jihočeské hospodářské komory, která ve spolupráci s Domem dětí a mládeže organizuje technické příměstské tábory ve Volarech a Netolicích.

„Letos jsme pro děti v rámci tábora připravili výrobu věšáků ze smrkové dřeva. Řezat a brousit dřevěná prkýnka a špalíčky si vyzkoušeli nejen chlapci, ale i děvčata. Ta se k práci stavěla zodpovědně a s nadšením," pokračuje Kateřina Třísková a dodává, že technika a řemesla nemusí být jen doménou mužů. Menší školní děti se učily zpracovávat ovčí rouno a s pomocí mýdlové vody si vytvořily podložky pod hrnek.

Technické příměstské tábory pro děti od 7 do 15 let se během jarních, letních a podzimních prázdnin konají i v ostatních regionech jižních Čech. Jihočeská hospodářská komora organizuje spolu s partnery tábory již od roku 2017, kdy proběhl první pilotní příměstský tábor s Domem dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Pro všechny tyto tábory je typická především interaktivita a zábava, tedy seznamování se s technikou formou zážitku. V rámci technických táborů jsou také připraveny exkurze do firem nebo setkání s odborníky z jihočeských podniků. S nimi si žáci mohou vyzkoušet nachystané technické ukázky, seznámit se s produkty nebo si vyrobit konkrétní výrobek. Nechybí ani hry a úkoly na podporu zručnosti.

V letošním roce proběhlo už šest příměstských táborů, kterých se zúčastnilo celkem 63 dětí. Kromě Volar a Netolic se uskutečnily tábory také v Českých Budějovicích, Strakonicích a Českém Krumlově. Další akce se chystají v jarních termínech ještě v Písku a Milevsku. Mimoto mohou rodiče přihlásit děti také na letní příměstské technické tábory, které budou letos probíhat v červenci, a to v Třeboni, Písku a Volarech.

Projekt Příměstské technické tábory pro děti je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

Galerie


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

19. říjen 2020
Spolupráce škol a firem

Vláda nastaví strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2030. Zaměstnavatelé se ale nebudou moci na odborném vzdělávání podílet

 I přestože se čím dál více rozevírají nůžky mezi potřebami trhu práce a vzdělávacím systémem České republiky, kvůli čemuž zaměstnavatelé nenacházejí na trhu práce vhodně kvalifikované zaměstnance, kt...

Přečíst celý článek
15. říjen 2020
Tisková zpráva

Nově schválené programy pomohou zasaženým podnikatelům s úhradou nákladů i k ochraně zaměstnanosti

Podnikatelům, kteří museli z důvodu ochranných opatření omezit nebo úplně přerušit svou činnost, svitla naděje v podobě nově schválené finanční podpory. Kromě stávajících programů Covid – Nájemné, Cov...

Přečíst celý článek
14. říjen 2020
Tisková zpráva

Ředitelka Krajské hygienické stanice radila podnikatelům, jak se zachovat při nákaze ve firmách

Kvetoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, byla hostem několika on-line setkání, která pro své členy uspořádala Jihočeská hospodářská komora. Krajská hygienička infor...

Přečíst celý článek
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.