Aktuality

Tři miliony korun pro jihočeské podnikatele

12. červen 2020
Vzdělávání HR a personalistika Podpora podnikání

Firmy, které budou potřebovat přijímat kvalifikované zaměstnance pro svůj opětovný rozjezd, mohou využívat finanční prostředky, které nabízí Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů v rámci dvou projektů, a to FlexiSTART do práce a Práce v každém věku.

„Pro zaměstnavatele z jižních Čech máme připraveno na následující období dvou let více jak 3 miliony korun na mzdové příspěvky, o které si mohou požádat v případě, že si vyberou některého z našich účastníků. Důraz přitom klademe na vzdělávání, zvyšování kvalifikace nebo rekvalifikace tak, aby potencionální zaměstnanec co nejvíce splňoval podmínky daného zaměstnavatele,“ říká Michaela Fouňová, manažerka projektu Práce v každém věku.

Dle statistik personálních agentur firmy buď poslaly díky současné situaci své zaměstnance na home office, nařízenou dovolenou nebo jim hledaly uplatnění jinde. Je ale i mnoho firem, které byly nuceny zaměstnance propustit. Počet nezaměstnaných tak na konci dubna dosáhl hranice 254 tisíc, což odpovídá míře nezaměstnanosti ve výši 3,4 %. Úřady práce tak čelily největšímu náporu nových registrovaných osob za posledních 10 let. Podle analytiků ČSOB ale nezaměstnanost v následujících měsících ještě poroste. Dolehnou totiž ještě opatření, které firmy přijaly, jako např. doběhnutí výpovědní doby, a proto se předpokládá růst nezaměstnanosti až k 5 %.

Po ukončení všech nařízení se však firmy budou postupně snažit vše vracet zpět do normálu. Obnovovat se bude provoz firem a podnikatelé tak začnou řešit i přijetí pracovníků. Potenciální zaměstnanci budou často registrování na úřadu práce a při jejich zaměstnávání tak bude možné využít právě mzdový příspěvek, a to ve výši až 90 tisíc korun.

Mzdový příspěvek mohou zaměstnavatelé čerpat šest měsíců. Díky této finanční podpoře si tak firma může zaučit svého zaměstnance, a to s nižšími mzdovými náklady. Tyto nástroje podpořené díky projektům financovaných z Evropského unie tak mohou pomoci překonat těžké období firem. Aktivity projektu jsou nastaveny takovým způsobem, aby pomohly oběma stranám. Účastníci projektu naleznou vhodné zaměstnání a firmy si vyberou kvalifikovaného zaměstnance.

V rámci projektů se pečuje o skupiny osob znevýhodněných na trhu, které se dostaly do evidence úřadu práce a aktivně hledají zaměstnání. Jedná se o rodiče po rodičovské dovolené, kteří jsou v dané době na úřadu práce, nebo lidé, kteří jsou ve věku 55 a více let, anebo osoby pečující o jinou závislou osobou.

Oba projekty jsou financovány z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

Více informací naleznete také na webu Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů

Zdroj: Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů


Sdílet článek:

Vytisknout článek

Související články

27. říjen 2020
HR a personalistika Podpora podnikání

U prodloužení programu Antivirus B vláda nezohlednila problémy s jeho aplikací v praxi

Hospodářská komora oceňuje, že se vláda rozhodla do konce letošního roku prodloužit program Antivirus B, prostřednictvím kterého je zaměstnavatelům poskytován příspěvek ve výši 60 % z vyplacené náhrad...

Přečíst celý článek
27. říjen 2020
Podpora podnikání

Pokud stát chce povinné testování zaměstnanců, měl by se na něm finančně podílet, připomíná Hospodářská komora

Kdyby měly firmy zákonnou povinnost testovat své zaměstnance na koronavirus, přinese to vysoké náklady pro současnou krizí zasažené podnikatele. Stát by tak měl spolu s případným povinným testování př...

Přečíst celý článek
26. říjen 2020
HR a personalistika Podpora podnikání

Hospodářská komora vyzvala ministerstvo práce ke změně přístupu za zanedbatelná porušení podmínek programu Antivirus

Hospodářská komora České republiky adresovala Ministerstvu práce a sociálních věcí osm námětů k prodloužení programu Antivirus B. Podnikatelé po ministerstvu práce mimo jiné požadují, aby v podmínkách...

Přečíst celý článek